Hořice

11. května 10:00 – 18:00
Smetanovy sady

V průběhu celého dne prezentace sociálních služeb a institucí, základních a uměleckých škol.
Nabídka regionálních producentů, stáčení hořických trubiček. Prezentace MAS Podchlumí.
Malování na obličej, hry, soutěže pro děti, razítkovací karty a zábavná stanoviště.
Občerstvení zajištěno.

Betonové pódium

10:00 – 10:10 Úvodní řeč
10:10 – 11:10 Vesmix
11:45 – 12:25 Divadélko KOZLÍK – O perníkové chaloupce
12:30 – 13:00 1. část představení sociálních služeb – moderuje K. Kašparovský, předání obrázků malovaných dětmi z MŠ

Parket u Daliborky

11:15 – 11:40 DDM – taneční vystoupení

Betonové pódium

13:30 – 14:00 Adam Herman
14:20 – 14:45 Vystoupení ZŠ Daliborka – O Růžence
14:45 – 15:00 2. část představení sociálních služeb – moderuje K. Kašparovský, předání obrázků malovaných dětmi z MŠ
15:15 – 16:00 MELODIE-beatová skupina
16:45 – 17:00 Sokol–„Čmeláčci“ – vystoupení rodičů s dětmi 4-5 let.
17:00 – 19:00 kapela J. Sezimy EGO Retro music

Parket u Daliborky

13:00 – 13:10 Vem si prášek-taneční vystoupení
14:15 – 14:30 Senior klub
15:00 – 15:15 Dogpuller Aneta Kračmarová a její pes
16:00 – 16:30 Kouzelník

Program probíhá v areálu Domova bez bariér, Strozziho 1333, Hořice

10:00 – 17:00
Zábavné venkovní hry pro celou rodinu a QR hledačka za odměny
Výstava obrázků dětí z hořických Mateřských škol na téma RODINA
Výstava k tématu NÁHRADNÍ RODIČOVSTVÍ

10:30 – 12:00
Představení služeb Domova bez bariér

12:30 – 12:40
Vem si prášek

11:00 – 13:00
Historická přednáška o Domovu bez bariér

13:30 – 14:15
Pavouček Čenda – Knihadýlko paní Ireny Fenyklové

10:30 – 15:00
Hudební program pana Michala Meisnera s dětskou diskotékou

Plakát programu v PDF

Trutnov

16. května 10:00 – 17:00
okolí kulturního centra UFFO, pěší zóna a centrum města

Den plný zábavy a poučení pro celou rodinu!

Prezentace sociálních, zdravotních a návazných služeb.

Poznejte organizace, které vám pomáhají.

  • průběžné představování všech zúčastněných organizací
  • prodej regionálních produktů
  • aktivity pro děti
  • kulturní program na pódiu: vystoupení dětí z MŠ Trutnov,  žáků ZUŠ Trutnov, taneční vystoupení SVČ Trutnov, hudební vystoupení klientů Stacionáře mezi mosty Trutnov, Colours of GTU, Bumble Bee Band

10:15 – 10:30 MŠ TU Horská Srdíčko
10:30 – 10:45 MŠ TU Benešova Stonožka
10:45 – 11:00 MŠ TU Žižkova Dráček
11:00 – 11:15 MŠ TU Gorkého Delfínek
11:15 – 11:30 MŠ TU Novodvorská Kytičky
11:30 – 11:45 MŠ TU Komeského Pastelka

12:45 – 13:15 Colours of GTU (pěvecký sbor)
13:30 – 14:00 Stacionář mezi mosty Trutnov (pěvecký sbor)
14:15 – 14:20 Stacionář mezi mosty Trutnov (taneční vystoupení)
14:25 – 15:15 ZUŠ Trutnov (hudební vystoupení)
15:15 – 16:00 SVČ Trutnov (taneční vystoupení)
16:00 – 17:00 Bumble Bee Band

Hradec Králové

19. května 10:00 – 17:00
Žižkovy sady

10:00 Zahájení
10:05 Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova
11:00 vystoupení Cheeky Cheerky
11:15 Dog Dancing, ukázky psích sportů
12:00 Ladis s kapelou

Malá scéna

10:30 a 11:30 Pohádky z tašky pro děti

13:15 Dog Dancing, ukázky psích sportů
13:30 Dotkni se křídel – ukázka dravých ptáků a sov
14:00 Dog Dancing, ukázky psích sportů
14:30 Zumba, Aerobic, Judo /Dům dětí a mládeže
15:00 Dětská diskotéka
16:00 vystoupení Cheeky Cheerky
16:05 Big Band ZUŠ Habrmanova

Malá scéna

13:00 Dětský ukrajinský folklorní soubor Veselka, sbormistryně Nataliia Ivanova
15:00 Country skupina při Sokole Pražské Předměstí v Hradci Králové

  • Nabídku volnočasových aktivit napříč generacemi – sportovní a taneční ukázky, tvořivé dílničky, skákací hrad
  • Aktivity mateřských a rodinných center
  • Představení sociálních služeb a aktivit v rámci prorodinné politiky
  • Aktivity organizace Český zálesák Hradec Králové – ukázky a soutěže, agility psů, atrakce pro děti a další překvapení.

Náchod

29. května 10:00 – 18:00
Masarykovo náměstí

10:00 – 10:15 Tátové a mámy, zpívejte si s námi! Sboreček Plhováček při MŠ Havlíčkova Náchod
10:30 – 10:50 Sněhurka, MŠ Vítkova Náchod
11:00 – 11:05 Taneční vystoupení, ZUŠ Náchod
11:10 – 11:15 Taneční vystoupení, Pferda z.ú.

  • průběžné představování všech zúčastněných organizací
  • prodej regionálních produktů
  • aktivity pro děti

14:30 – 15:00 Rodina – místo, kde je nám dobře, ZŠ Náchod, Drtinovo nám.
15:10 – 15:15 Taneční vystoupení, ZUŠ Červený Kostelec
15:45 – 17:00 Kapela KoALA party band
17:05 – 17:20 Břišní tance, SVČ Déčko Náchod
17:30 – 18:15 Street dance, SVČ Déčko Náchod

  • divadélko pro děti
  • průběžné představování všech zúčastněných organizací
  • prodej regionálních produktů
  • aktivity pro děti
  • v prostorech knihovny v Náchodě budou probíhat besedy na téma:
    • „Seminář pro všechny, kterým vstoupila do život duševní nemoc-aneb bláznit je lidské.“
    • „Pěstounství“
    • „Zásady bezpečného chování (ne)jen na internetu“

Těšit se můžete na:
Mateřské centrum Hopsáček
Unavovadlo pro děti
Mr.Carlo – balónková zvířátka Infocentrum
Náchod Kladské pomezí o.p.s.
Muzeum Náchodska
GVUN Náchod
MAS Stolové hory
Pivovar Primátor
PFERDA z.ú. – kávy z Láry Fáry a výrobky z Pekárny na Plechu

Kostelec nad Orlicí

31. května 10:00 – 18:00
Komunitní centrum/zahrada

Komunitní centrum

Přízemí

Rodinné centrum Erbenka
Herna a vyrábění pro děti
14:00 tvoření akvarelem s Andreou Svatošovou
15:00 autorské čtení ukázky pohádky od Jany Mičenková a jejího syna Vratislava – Jak se upír Michelin chtěl stát kuchařem
16:00 setkání s Pavlínou Bednářovou – zakladatelkou ZŠ Spirála – soukromé školy v Tutlekách a Dagmar Mazalovou – ředitelkou ZŠ Spirála

Nízkoprahový klub pro děti a mládež Klídek
Herna pro větší a reprodukovaná hudba

První patro

Přednášková místnost
10:00 MŠ Mánesova – vystoupení dětí pro děti
11:30 Dokument
13:00 – 14:00 Jumping
15:30 – 16:30 setkání Jaké je to být matkou, babičkou manželkou – proměna role v čase – Dana Mlejnková
17:00 – 18:00 Jumping

Kancelář č. 207
15:30 – 16:30 setkání – Jaké je to být otcem, dědečkem, manželem – proměna role v čase – vede Jan Kučera

Chill out
10:00 – 18:00 Kristýna Sovová – Minilaborky pro velké i malé

Čekárna
SWAP
Organizace
Aufori, o.p.s. kancelář č.206 (10:00-18:00
Občanská poradna, o.p.s. kancelář č.207 (10:00-15:00)

Druhé patro

Setkání u kávy
10:00 Kašparová Michaela o umělé inteligenci v běžném životě
11:00 Formánková Petra o trvalkách v zahradě (organizace MAS Splav)
12:00 Provazník Pavel o duševním zdraví (organizace Péče o duševní zdraví)
13:00 Raichl Jiří o homesharingu (organizace Orion,z.s.)
14:00 Procházka Michal o sluchu (organizace Hradecké centrum pro osoby se sluchovým postižením o.p.s.)
15:00 Wolfová Simona a Radana Fialová o pěstounství s pěstounkami
16:00 Zdrálek Kamil o historii školství v Kostelci

Výstavy
Výstava fotografií Kostelce nad Orlicí z Muzea a galerie Orlických hor – 2.patro
Výstava výtvarných děl po chodbách Komunitního centra (Martina Kučerová, Andrea Svatošová, Iva Vejnarová a účastnice kurzů kresby pravou mozkovou hemisférou)

Zahrada

10:00 – 18:00 Šermířská skupina SHŠ Foltest
12:00 Artetvoření s Dášou Mazalovou
15:00 – 18:00 Junák – český skaut, středisko Kostelec nad Orlicí, z. s – opékání vuřtů – dle počasí

  • Vystoupení dětí z MŠ Mánesova
  • Tvoření s arteterapeutkou
  • Facilitovaná setkání – Jak býti otcem, Jak býti matkou
  • Autorské čtení pohádky
  • Promítání dokumentárních filmů
  • Setkání se zástupkyněmi ze svobodné školy – Spirála
  • Opékání vuřtů

Občerstvení

RC Erbenka – dětská pitíčka, pochutiny
2. patro – káva, nealko, pochutiny

Nové Město nad Metují

7. června 13:00 – 19:00
Krčínský park

13:30 vystoupení ZŠ Krčín sbor Notičky
14:00 vystoupení MŠ a ZŠ speciální NONA Nové Město nad Metují
14:30 vyhlášení nejšikovnějšího čtenáře Městská knihovna Nové Město nad Metují
15:00 vystoupení MŠ Na Františku Nové Město nad Metují na téma zvířátka
15:30 vystoupení sborečku a flétniček MŠ Rašínova Nové Město nad Metují
16:00 Jiří Hladík, cca 1hodinová prohlídka Krčína (výchozí bod autobusová zastávka, kolem pomníku sv. Leopolda, lipovou alejí ke kostelu sv. Ducha a zpět)
16:30 DDM Stonožka, vystoupení mažoretek
17:00 Kouzelník
18:00 Divadlo NODIVSE, Kramářské povídky, možnost pro děti vyzkoušet si kostýmy po vystoupení

  • MŠ a ZŠ Krčín – maratón – školní akce-doprovodný program pro děti a rodiče
  • Průběžné představení všech zúčastněných organizací.
  • Atrakce pro děti-soutěže a hry, tvořivé dílničky, malování na obličej, tetovačky, živá zvířata, kuličkodráha, razítkovaná a další
  • Prodej regionálních výrobků (Dřevěné hračky Jirsa)
  • Ochutnávka ukrajinských jídel

Staň se náhradním rodičem – představení Náhradní rodinné péče s Odborem sociální prevence Nového Města nad Metují
Odbor sociálních věcí – výdej cen za razítkovanou, informace o dostupných službách na Novoměstsku
MSSS Oáza – představení služeb, tetovačky naší Kačky
Život Hradec Králové, o.p.s. – představení služby tísňové péče a aktivita pro děti
MAS Pohoda venkova – papírové bludiště a hod na cíl
Dům dětí a mládeže Stonožka Nové Město nad Metují
Církev bratská, Jakub Škarvan – možnost povídání u kávy o vztazích, nabídka pastorace, maňásek „Chytráček“, vypouštění holubů
Městská knihovna Nové Město nad Metují
Představení sociálních služeb a dalších služeb působících na Novoměstsku (Aspekt, NONA 92, o.p.s., MSSS Oáza, Život HK)
Městské muzeum – prodej regionálních výrobků, propagace NMNM v historických kostýmech
Doskočilová Ateliér Jaňule – malování na obličej, stánek se šperky, dětskou dílničku, kde si děti namalují sádrové sošky
MC Na Zámečku – výroba placek a další aktivity pro děti
Lekárna Hamra – představení dia a ortopedických pomůcek
Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR – nafukování balonků a další aktivity

V případě hezkého počasí deky s sebou doporučujeme

Občerstvení

Městský klub Nové Město nad Metují
NONA 92, o.p.s.
Rozlitý kafe
Ukrajinky

Jičín

16. června 10:00 – 18:00
Zámecký park

Den plný zábavy a poučení pro celou rodinu!

Interaktivní prezentace sociálních, návazných, vzdělávacích a dalších prorodinných organizací nejen města Jičína, poznejte organizace, které vám pomáhají!

  • Koncerty  talentovaných hudbníků ZUŠ Jičín
  • Loutkové divadlo Bramborové království/Loutky bez hranic
  • Příběh o velké lásce- divadlo ProChor
  • Kouzelnická show – Magic DUO Radek a Simona
  • YELLOW SISTERS – originální česká acapella zvukové iluzionistky
  • Beat Brtewski – vášniví hudebníci, autorská muzika
  • razítkovací soutěž o drobné ceny
  • tvůrčí dílny
  • deskové hry
  • prodej regionálních produktů a mnoho dalšího

Dvůr Králové nad Labem

26. června 8:15 – 18:00
náměstí Václava Hanky, zahrada gymnázia, pod schodištěm u stadionu

Den plný zábavy a zážitků pro celou rodinu

  • ukázka hasičské techniky a svezení autíčkem pro nejmenší
  • opičí dráha a jiná zábava pro malé i větší
  • megabublifuk
  • modrotisková ruční dílnička
  • soutěž o vstupné do Safari Parku
  • malá ochutnávka rýžování „zlata“
  • turistické hry s procházkou po městě – soutěž o vstupenky do kina
  • společenské venkovní hry – nová balanční hra
  • malování kamínků, výroba korálkových náramků
  • QR kvíz pro školáky
  • propagace pěstounství

od 14:00 canisterapie

od 15:00 jízda na konících pod stadionem
projížďka koňským spřežením pěší zónou

  • Dvůrfest – hudební a divadelní vystoupení žáků místních škol ZUŠ, DDM Jednička a dětí z MŠ
  • jedinečné vystoupení žen seniorek z domu s pečovatelskou službou

Vstup zdarma.

Broumov

28. června 13:00 – 17:00
Kostelní náměstí Broumov

13:00 slavnostní zahájení (starosta + náměstkyně?), veřejné poděkování pěstounským rodinám
13:10 – 13:30 taneční vystoupení (DDM Ulita a Centrum pro rodinu Naděje Broumov)
15:00 – 16:00 vystoupení pro děti ­Hudební show Hulahou – Gábina a Katka (gabinakatka.cz)
16:30 –  18:00 koncert ZUŠ
15:00 – 17:00 besedy v IC:

  • Raná intervence u duševních chorob
  • Multidisciplinární spolupráce
  • Problematika demence pro pečující osoby
  • novela Zákona o dlouhodobé péči
  • dílničky
  • workshopy
  • historický kolotoč
  • soutěže
  • výroba placek Den pro rodinu